PROGRAM KE STAŽENÍ

 

POZVANÍ ZAHRANIČNÍ PŘEDNÁŠEJÍCÍ

prof. Achille Cappiello

        Achille Cappiello je profesorem analytické chemie na univerzitě v Urbinu v Itálii, kde působí od roku 1987. Koncem osmdesátých let absolvoval postdoktorskou stáž na Massachusettském technologickém institutu u profesora Klause Biemanna. Po návratu na Urbinskou universitu založil a vedl laboratoř, která se stala centrem pro vývoj nových metod a technik v oblasti LC-MS. Prof. Cappiello se dlouhodobě věnuje spojení kapalinové chromatografie a hmotnostní spektrometrie. Zabývá se vývojem instrumentace, zejména LC-MS s využitím elektronové ionizace. Mezi jeho vědecké zájmy dále patří vývoj LC-MS metod, příprava mikro- a nano-HPLC kolon a metody úpravy vzorků. Spolupracuje s významnými výrobci přístrojů, je autorem několika patentů. Organizuje konference a doktorandské školy pro studenty v oboru chromatografie a hmotnostní spektrometrie, zajímá se o podporu mezinárodních výměn a spolupráce. Je členem redakční rady časopisu Mass Spectrometry Reviews.

 

prof. Bernhard Spengler

   Present affiliation: Justus Liebig University, Institute of Inorganic and Analytical Chemistry, Heinrich-Buff-Ring 17, 35392 Giessen, Germany

Personal resume

Bernhard Spengler is Professor of Analytical Chemistry at Justus Liebig University of Giessen, Germany. He has contributed to the development of MALDI in the 1980´s, developed the Postsource Decay technique and in 1994 introduced the MALDI Imaging method. He and his group work in the field of mass spectrometry imaging for many yeras and in several fields of atmospheric-pressure in-situ MS technique. He received several awards, including the Fresenius Award of the Gesellschaft Deutscher Chemiker (GDCh) in 2017.

1988                   Dr. rer. nat. in Physical Chemistry, University of Muenster (Prof. Dr. F. Hillenkamp)

1989 - 1990        Postdoctoral fellow, Johns Hopkins University, School of Medicine, Baltimore, Department of Pharmacology ( Prof. R.J. Cotter)

1997                   Habilitation in Biophysics, University of Duesseldorf, Institute of Laser Medicine (Prof. R. Kaufmann)  

1998                   Associate Professor of Physical Chemistry, University of Wuerzburg

since 2000          Full Professor of Analytical Chemistry, University of Giessen

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Generální partneři

                      

Hlavní partneři

                                                    
   

 

Partneři

                                                      

                                                  

 

Mediální partneři