A/ Exkurze do výrobního závodu EDWARDS v Lutíně

Výlet autobusem do továrny na výrobu moderních vakuových vývěv, které se používají v hmotnostních spektrometrech světoznámých značek. Během 90 – 120 min. exkurze po výrobních halách budete mít možnost sledovat, jak se vyrábí laboratorní a průmyslové vývěvy. Nahlédnete do vysoce čistých prostor s regulovanou teplotou, vlhkostí a prašností, kde se vyrábí turbomolekulární vývěvy. Vzhledem k delší cestě do Lutína bude oběd formou obědového balíčku na cestu. Návrat zpět před večeří.

 

B/ Muzeum v přírodě Vysočina - skanzen Veselý Kopec

Výlet autobusem do skanzenu na Veselém Kopci, který tvoří stavení drobných zemědělců z různých části Českomoravské vrchoviny. V roubených domcích naleznete ukázky bydlení a hospodaření z přelomu 19. a 20. století. Expozice jsou bohatě vybaveny předměty vytvářejícími atmosféru, která vás přenese do minulosti. Součástí prohlídky jsou i jedinečné technické památky na vodní pohon. Nejstarší interiér naleznete v usedlosti z Lezníku u Poličky. Nejmladší, datovaný do 50. let 20. století, je ve statku z Mokré Lhoty u Nových Hradů.

 

C/ Exkurze do Pivovaru Rychtář v Hlinsku

Výlet autobusem do pivovaru v Hlinsku. Součástí prohlídky je promítání filmu o historii pivovaru a postupech výroby piva, prohlídka pivovarských artefaktů spojených s historií pivovaru (etikety, tácky a různá ocenění) a také ukázka surovin používaných k výrobě piva. Prohlídka je zakončena v pivovarské minipivnici, kde si návštěvníci mohou sami načepovat pivo. Návštěvníci mají též možnost nákupu různých druhů piv a propagačních materiálů v prodejně, která se nachází přímo v areálu pivovaru.

 

D/ Pěší výlet za krásami okolí Milov s průvodcem

Pěší výlet po okolí s průvodcem Bc. Petrem Piechulou, DiS. z CHKO Žďárské vrchy. Trasa povede přes nejmladší přírodní rezervaci v CHKO PR Meandry Svratky u Milov na skalní výchoz a přírodní rezervaci Čtyři palice. Meandry Svratky u Milov představují unikátní krajinný celek vodního toku se slepými rameny a přilehlých podmáčených luk. Čtyři palice jsou rulovými skalními útvary specifického tvaru, které vznikly mrazovým zvětráváním. Na cestě zpět je plánovaná návštěva skelmistrovského domu a muzea sklářství. Výlet se uskuteční jen za příznivého počasí.

 

E/ Individuální program

Sportovní vyžití je možné domluvit podle nabídky hotelu (minigolf, sauna, bazén, tenis atd.). Doporučujeme vyrazit na individuální výlety po okolí, kde se nachází mnoho přírodních zajímavostí včetně nejvyšší hory Žďárských vrchů Devět skal. Kratší pěší výlet je možné podniknout k Malinské skále, Drátenické skále nebo ke Čtyřpaličatým skalám. Autem lze navštívit například historické centrum Poličky, Museum nové generace v areálu zámku ve Žďáru nad Sázavou, Ekocentrum Chaloupky Krátká (Sněžné), nebo Paseckou skálu v okolí rybníka Medlov.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Generální partneři

                      

Hlavní partneři

                                                    
   

 

Partneři

                                                      

                                                  

 

Mediální partneři